Dom jednorodzinny 160 m2

Lokalizacja: Szyce, k/Krakowa

Dom z użytkowym poddaszem, przeznaczony dla 4-6-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się pokój dzienny przestrzennie połączony z kuchnią i jadalnią, łazienka, pomieszczenia gospodarcze oraz sypialnia z bezpośrednim wyjściem na ogród. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje, łazienka oraz przestronny strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Centralnie usytuowany kominek pozwala na wykonanie ogrzewania kominkowego.

Dane techniczne:

Powierzchnia: 160,20 m2
Kubatura: 577,30 m3
Konstrukcja: Ściany z pustaków ceramicznych „Porotherm „ gr.25 cm”, posadowione na żelbetowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.
Wykończenie: Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu – dachówka ceramiczna.
news1_1

Dom jednorodzinny 155,69 m2

Lokalizacja: Lusina, k/Krakowa

Indywidualny charakter domu podkreśla wykończenie fragmentów elewacji deskami i cegłą klinkierową. W wyższej bryle zaprojektowano cześć mieszkalną, w niższej garaż. W domu tym, na szczególną uwagę zasługują praktyczne rozwiązania funkcji wnętrza, przestronnego holu prowadzącego do gabinetu, łazienki i dużego pokoju dziennego z centralnie usytuowanym kominkiem. W tej części zaprojektowana została również jadalnia i otwarta kuchnia wraz ze spiżarką. Poddasze to trzy wygodne pokoje, sypialnia z własną garderobą oraz duża, jasna łazienka. Interesującym rozwiązaniem jest możliwość powiązania dziennej przestrzeni parteru z zielenią ogrodu i oranżerii.

Dane techniczne:

Powierzchnia: 155,69 m2
Kubatura: 706,90 m3
Konstrukcja: Ściany z pustaków ceramicznych „Porotherm „ gr.25 cm”, posadowione na żelbetowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy, dach wielospadowy, nachylenie 40 st. , więźba drewniana, dachówka ceramiczna.
Wykończenie:Elewacja wyprawiona tynkiem półszlachetnym. Fragmenty elewacji licowanie deskami sosnowymi. Cokół wyposażony ceramicznymi płytkami, taras i garaż licowane cegłą klinkierową.
news1_2

Dom jednorodzinny 144,46 m2

Lokalizacja: Lusina, k/Krakowa

Dom wolnostojący jednorodzinny, parterowy, niepodpiwniczony z poddaszem mieszkalnym i wbudowanym garażem jednostanowiskowym , Na parterze znajduje się część dzienna z obszernym salonem połączonym poprzez jadalnię z kuchnią, spiżarnia, pokój, łazienka oraz garaż i pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie z ogólnodostępną łazienką.

Dane techniczne:

Powierzchnia: 144,46 m2
Kubatura: 744,52 m3
Konstrukcja: Budynek wykonany w całości jako konstrukcja żelbetowa monolityczna. Ściany nośne i działowe wykonano z cegły piaskowo-wapiennej SILKA, ocieplone od zewnątrz styropianem.
Wykończenie: Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Dach o konstrukcji płatwiowo-jętkowej, pokryty dachówką ceramiczną, okna połaciowe.
news1_3

Dom jednorodzinny 220,68 m2

Lokalizacja: Bolechowice, k/Krakowa

Tradycyjny budynek wykończony szlachetnymi, ale klasycznymi materiałami. Fragmenty elewacji oblicowane kamieniem w połączeniu z drewnianą lakierowaną szalówką. Powiązanie kamienia z drewnem służy zdynamizowaniu bryły budynku, podkreślając jakiś jego element. Obszerny, rozciągnięty w poziomie dom, z użytkowym poddaszem, zapowiada wygodne i funkcjonalne wnętrza.

Dane techniczne:

Powierzchnia: 220,68 m2
Kubatura: 580,37 m3
Konstrukcja: Ściany z pustaków ceramicznych „Porotherm Profi „ gr.30 cm”, posadowione na żelbetowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.
Wykończenie: Elewacja wyprawiona tynkiem cienkowarstwowym. Pokrycie dachu – dachówka ceramiczna
news1_4

Dom jednorodzinny 260,63 m2

Lokalizacja: Libertów, k/Krakowa

Dom z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, przeznaczony dla 4-6 osobowej rodziny. Na parterze znajduje się część dzienna z obszernym salonem połączonym z jadalnią i bezpośrednim dostępem do kuchni, część gospodarcza oraz gabinet. Na poddaszu zlokalizowano część nocną z trzema sypialniami, ogólnodostępną łazienkę z pralnią i pomieszczenie rekreacyjne. W strefie wejściowej zlokalizowano łazienkę, dwustanowiskowy garaż oraz kotłownię. 

Dane techniczne:

Powierzchnia: 260,63 m2
Kubatura: 706,90 m3
Konstrukcja: Ściany zewnętrzne: dwu-warstwowe, beton komórkowy 24 cm + styropian 12 cm, strop: gęstożebrowy terriva I bis, konstrukcja dachu: drewniana, krokwiowo – jętkowa, pokrycie dachu: dachówka ceramiczna,
Wykończenie: Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu – dachówka ceramiczna.
news1_5

Budynki użytkowo - mieszkalne 450 m2

Lokalizacja: Brzezie k/Krakowa

Budynek składa się z czterech części funkcjonalno-przestrzennych: część biurowa, socjalna, garaż i magazyn. Wejście główne do budynku zlokalizowane zostało pomiędzy częścią biurową i socjalną w przeszklonej bryle klatki schodowej z holem wejściowym. Część biurowa 2 kondygnacyjna (parter i piętro), na parterze ogólnodostępny hol recepcyjny oraz wokół niego pokoje biurowe,gabinet szefa, pokój spotkań i aneks socjalny wraz z wc. Na piętrze znajduje się sala konferencyjno-szkoleniowa, z wc damskim i męskim, gabinet właściciela firmy oraz mieszkanie służbowe dla szefa. Część socjalna składa się z pomieszczeń dla pracowników wraz z węzłami sanitarnymi.
Największy segment budynku zajmuje garaż jednokondygnacyjny i magazyn.

Dane techniczne:

Powierzchnia: 450 m2
Kubatura: 3150 m3
Konstrukcja: Ściany wewnętrzne i zewnętrzne z pustaków „SILKA „, posadowione na żelbetowych fundamentach. Strop nad parterem żelbetowy, wylewany na mokro. Ściany i dach klatki schodowej o konstrukcji wsporczej stalowej z przeszkleniem w systemie ściany osłonowej. Dach nad częścią biurową i socjalną dwuspadowy, o kącie pochylenia połaci dachowych 18°,pokryty blachodachówką. Nad garażem i magazynem więźba dachowa drewniana o układzie nośnym z wiązarów kratowych trójkątnych.
Wykończenie: Elewacja wykonana z materiałów rodzimych, jak kamień naturalny z białego wapienia w połączeniu z fragmentami tynkowanymi i panelowymi płytami z blachy falistej w kolorze grafitowym.
news1_7

Budynek dydaktyczny AGH 357,69 m2

Lokalizacja: Kraków

Budynek dydaktyczny z jedną kondygnacją nadziemną. Charakteryzuje się podziałem na laboratoria, sale dydaktyczne, strefę wejściową z pomieszczeniem socjalnym oraz pomieszczenie techniczne.

Dane techniczne:

Powierzchnia: 357,69 m2
Kubatura: 2070,74 m3
Konstrukcja: Obiekt posadowiony na ławach fundamentowych żelbetowych. Ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych „Max” gr.30 cm. Ściany wewnętrzne nośne z pustaków ceramicznych „U220” gr 25cm, ściany działowe z bloczków gazobetonowych YTONG gr. 12 i 20 cm. Stropodach o konstrukcji żelbetowej, wylewany na mokro. Dach balastowy.
Wykończenie: Elewacja kształtuje się na zasadzie podziału na 2 bryły, jedna wysuwa się z drugiej. Na bryle „schowanej” występuje podział horyzontalny-boniowanie.
news1_8

Przechowalnie owoców 900 m2

Lokalizacja: Zagórzyce Stare

Przechowalnie owoców wykonane z konstrukcji stalowej, obudowane z zewnątrz płytami warstwowymi o gr 15 cm i dachowymi o gr 20 cm. Posadzki izolowane folią aluminiową ,zacierane na gładko. Wewnątrz przechowalni szczelne komory chłodnicze sterowane komputerem.

Dane techniczne:

Powierzchnia: 900 m2
Kubatura: 6300 m3
Konstrukcja: Konstrukcja stalowa, obudowane z zewnątrz płytami warstwowymi o gr 15 cm i dachowymi o gr 20 cm. Posadzki izolowane folią aluminiową ,zacierane na gładko. Wewnątrz przechowalni szczelne komory chłodnicze sterowane komputerem.
Wykończenie: Standard przemysłowy
news1_6